Oklejanie mebli tapetą – podstawowe zasady

Oklejenie mebli tapetą to sposób na niebanalne wyposażenie każdego wnętrza. Przy jej użyciu w kilka chwil można zmienić charakter nudnego blatu, starych szafek czy zniszczonego wezgłowia łóżka. To doskonały pomysł nie tylko na zmianę ogólnego wyglądu mebla, ale także na jego odnowę i renowację. Jednak zanim przystąpi się do oklejania mebli, to warto poznać kilka podstawowych zasad.

 

Jak wybierać tapety do oklejania mebli

Oklejanie mebli tapetą to doskonały pomysł na niebanalny i oryginalny wystrój wnętrz. Jednak aby takie dekorowanie przyniosło oczekiwany efekt, to warto pamiętać o tym, aby wybrać właściwą tapetę. Jaka ona powinna być? Otóż w tym przypadku najlepiej sprawdzi się tapeta samoprzylepna, gruba i kryjąca. Dodatkowo powinna być odporna na wilgoć i wysokie temperatury – zwłaszcza w przypadku oklejania mebli kuchennych.

 

Jak oklejać meble tapetą

Decydując się na oklejenie mebli tapetą nie wystarczy jedynie zakupić rolkę materiału i przystąpić do pracy. Ważne jest pamiętanie o kilku podstawowych zasadach:

  • powierzchnia przeznaczona do oklejania powinna być wyczyszczona i odtłuszczona
  • przed użyciem tapety warto zastosować farbę podkładową (dzięki czemu tapeta będzie się lepiej trzymać)
  • tapetę należy dokładnie docisnąć do powierzchni (w celu uniknięcia nieestetycznych bąbelków powietrza można użyć wałka malarskiego)
  • świeżo przyklejona tapeta potrzebuje co najmniej jednej doby na wyschnięcie (w tym czasie należy zachować szczególną ostrożność)

Dobrym pomysłem na utrwalenie efektów swojej pracy jest zastosowanie specjalnego środka do impregnacji tapet – dzięki temu tapeta będzie jak nowa przez długi okres czasu.

 

Oklejenie mebli tapetą to bardzo pomysłowy sposób na ich renowację i nadanie im całkiem nowego charakteru. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda aranżacja wnętrz będzie niebanalna i niezwykle oryginalna.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *